בתים משותפים

בתים משותפים הם כפי שניתן להבין נכסים שיש בהם שותפות. אמנם לכל אחד יש דירה בבית המשותף שהיא בבעלות פרטית, אך שאר המבנה, השטחים הציבוריים וכנגזרת מכך נכסים נוספים, נמצאים בבעלות משותפת, שלעיתים היא נקלעת לסיטואציה המצריך ליווי מקצועי של עורך דין מתאים.

בתים משותפים

מהו בית משותף?

ההגדרה המקובלת לבית משותף נמצאת בספר החוקים של מדינת ישראל תחת חוק המקרקעין ועיקר החוק קובע כי בית משותף הינו מבנה שיש בו שתי דירות או יותר והוא רשום ברשומות של פנקס הבתים המשותפים. בבית המשותף ישנן שטחים השייכים לדיירים עצמם וישנם שטחים הנמצאים בבעלות משותפת. בתוך אזורים אלו לרוב נמצא את אזור הכניסה, גרם המדרגות, המעלית והגג, כמו כן מתקנים המשמשים את כלל הדיירים במבנה כמו מערכת המים או החשמל.

כלל הזכויות והחובות של הדיירים בבית משותף כלפי הטיפול בבית ואחזקתו, קבועות גם הם בחוק המקרקעין. החלטות הנוגעות לבית המשתף מתקבלות במסגרת אספת דיירים של הבניין המשותף.

BDi CODE
נשמח להיות בקשר

מיהו ועד הבית ומהם תפקידיו?

ועד הבית הוא הנציג של בעלי הדירות בבניין המשותף. הוועד הנבחר אמון על ניהול ואחזקת הנכס והרכוש המשותף לכלל הדיירים. הוועד נבחר על ידי בעלי הדירות כחלק מפעולות אספת הדיירים. תקופת הכהונה של הוועד איננה מוגבלת והיא נמשכת עד לבחירות חדשות.

בין תפקידיו השונים של וועד הבית בבתים משותפים נוכל למצא את המשימות הבאות:

• גבייה של תשלומי וועד הבית מכלל הדיירים.
• ניהול חשבון בנק תחת שמו של ועד הבית.
• ניהול המהלכים הכלכליים של הבניין.
• קביעת דרכי התקשרות עם ספקים לצורך תחזוקת המבנה (גינה, תקלות חשמל או מים ועוד)
• ייצוג בעלי הדירות בהליכים משפטיים בנושאים שונים.

ייצוג בעלי בתים משותפים

בתים משותפים הם ישות משפטית שיש לה מטרות וצרכים והיא זקוקה לא אחת לליווי ויעוץ מקצועי כפי שמסבירים עורכי הדין של משרד עורכי דין – אביב טסה. לא אחת נקלעים בתים משותפים לצורך בליווי משפטי במקרים שונים:

סכסוכי שכנים – לא אחת אנו נחשפים למצב בו יש חוסר הסכמה בין דיירים בנושאי הבית המשותף, בשל כך וועד הבית נדרש להיעזר בשירותים של עורכי דין מתאימים.
דייר סרבן – דייר אשר פלש לשטח ציבורי בבניין ומסרב לפנותו יש להפעיל כנגדו סנקציות מתאימות
תהליכי התחדשות עירונית – בנים האחרונות מבנים משותפים רבים מבקשים להפעיל מהלכים של התחדשות דוגמת תמ”א 38 פינוי בינוי ועוד. לצורך כך יש צורך ממשי בעורך דין מקצועי לליווי התהליך.

מהי בוררות נדל"ן?

בוררות נדל”ן הינה בוררות לכל דבר ועניין, רק שהנושא סביבו נעה הבוררות קשורה לנושאים מתוך עולם הנדל”ן. במקרה כזה מקובל להסתייע בשירותים של מומחה נדלן היכול לשמש כבורר.
אביב טסה, הבעלים של משרד עורכי דין – אביב טסה משמש כבורר בסכסוכי נדלן מתוקף הבנתו, הידע המקצועי הרב, הניסיון רב השנים וניקיון הכפיים.

בוררות נדלן יכולה לעסוק בסכסוכים שונים דוגמת:

סכסוכים בתחום המקרקעין, התחדשות עירונית, סכסוכי דיירים ועוד מגוון רחב של נושאים.

משרד עורכי דין - אביב טסה

משרד עורכי דין – אביב טסה מתמחה בליווי וייצוג וועדי בתים הפועלים מטעם בתים משותפים בכלל מטרות, קטנות וגדולות. לצוות המשרד התמחות ייחודית וכן ניסיון משמעותי ורב-שנים בייצוג מאות רבות של וועדי בתים מול הערכאות השיפוטיות השונות.

בעזרת הניסיון הנצבר על ידי טיפול ביותר מאלף תיקים, ובעזרת צוות מקצועי ומיומן, אנו מייצגים בהצלחה רבה בעלי נכסים משותפים במגוון ערכאות ונסיבות על פי הצורך.

למה אנחנו?

ניסיון

מעל 20 שנות ניסיון בתחום

מקצועיות

ליווי אישי ומקצועי לכל אורך הדרך

שירות

זמינים לשירותכם במהלך התהליך

איכות

צוות המשרד מיומן איכותי ואמין

אספקה

התחייבות לעמידה בזמנים

טכנולוגיה

שימוש באמצעים טכנולוגיים חדשניים

לקוחות ממליצים
ראובן הרשקוביץ
ראובן הרשקוביץ
63 סקירות
קרא עוד
המשרד המקצועי ביותר לתמ"א 38
Barry Ravid
Barry Ravid
142 סקירות
קרא עוד
משרד מצויין
Meir Giles Hazon
Meir Giles Hazon
159 סקירות
קרא עוד
משרד עורכי דין מוביל בתחום הנדל"ן
שגיא לביאוב
שגיא לביאוב
קרא עוד
ערן יצחק
ערן יצחק
192 סקירות
קרא עוד
Ido Bahbut
Ido Bahbut
קרא עוד
הקודם
הבא
דילוג לתוכן